Stick & Bass tour 2018 Bratislava

September 24th, 2018
Napísal:

Dvaja sólový hudobníci z Čile, Tomás Díaz (Chapman Stick) a Mauricio Nader (elektrická basgitara) sa po minulom úspešnom turné počas mesiacov apríl, máj a jún v tomto roku obaja predstavia opäť aj v Bratislave. Na tento koncert si tentokrát pozvali ako hosťa aj slovenského hráča na Chapman Stick Petra Fedorčáka.

 
Pozvánka

 

Stick and Bass Tour 2018

 

Chapman Stick je unikátny hudobný nástroj, na ktorý sa hrá po hmatníku takzvanou technikou touch style, alebo v gitarovom žargóne je zaužívaný aj názov obojručný tapping. Hudobník tak má možnosť na jednom nástroji hrať dve paralelné linky, alebo hrať viac tónov v lineárnej linke.

 

Tomás Díaz je aktívny hráč na 10 strunový Chapman Stick, nahral tento rok svoj prvý sólo album “Introspective”. V jeho repertoári sú hlavne skladby, ktoré pochádzajú z jeho domova, samozrejme aranžuje si ich špeciálne pre tento nástroj.

 

Mauricio Nader sa snaží brať elektrickú basgitaru ako sólo koncertný inštrument. Tento rok vydal svoj druhý album “Our Soul Revealed” v ktorom je basgitara hlavný nástroj a podporujú ho rôzne kombinované symfonické zvuky pripomínajúce modernú filmovú hudbu.

 

Peter Fedorčák je multiinštrumentalista so zameraním hlavne na gitary a v posledných desiatich rokoch aj jediný chapmanstickista na území Slovenska. Hraje na 10 strunový Chapman Stick a venuje sa rôznym hudobným žánrom. Komponuje hlavne svoju vlastnú tvorbu, ale prerába aj prevzatú hudbu svojim vlastným spôsobom.

 

Utorok 25. September 2018
Kulturák Klub – Bazová 9, Bratislava
20:30 hrs.
€3
https://www.facebook.com/kulturakklub

Facebook Event: https://www.facebook.com/events/709418016064398

 

Tomás Díaz:


 

Mauricio Nader:


 

Peter Fedorčák:


2024 Copyright Gitaristi.sk. All rights reserved.