SkratFštrku – Skratkovia Jehovovi /album/

December 23rd, 2020
Napísal:
Kategória: Aktuality Vybrané

SkratFštrku vydáva nový album!

Zdar a zdravas priatelia prog-rocku či pa-metalu!
Kapela SkratFŠtrku vydala v októbri svoj nový, štvrtý album, “Skratkovia Jehovovi”.

 

 

Album vydáva pod názvom – pretože v roku 2009, kedy boli nahraté bicie a basgitara, Skrat pôsobil práve pod týmto pomenovaním a jeho tvorba bola posunutá k temnejším témam a tvrdšiemu zvuku. Dá sa povedať, že je to náš najtvrdší album, no zároveň je aj poctivo “skratový”. Na CD nájdete mnoho hostí, ktorí prepožičali svoje hlasy postavám vystupujúcim v skladbách v typických hlasových kolážach. Skratkovia Jehovovi sú koncepčným albumom. V štyroch dlhých skladbách pojednáva o troch výrazných “pilieroch” modernej spoločnosti – náboženstve, politike, konzume, ktoré ústia do jediného – šialenstva.

Tento album dlho ležal “v zásuvke” resp. na hard disku a čakal na ten správny čas, kedy bude dokončený. Dôvody boli prosté – rodiny a pribúdajúce deti, iné hudobné projekty, či odchody dôležitých členov za životom do zahraničia.

 

Album však nikdy nebol odstavený nadobro a pomaly a postupne sa pracovalo na jeho finalizácii, ktorá nakoniec trvala viac ako desať rokov. No dnes je tu a vlieva sa hrdo do vašich zvukovodov, ako to nebeské mliečivo.
My v kapele veríme, že po jeho vypočutí pochopíte, že tými, pre ktorých sme toto padielo stružlikali, jest ste vy.
Toto cd pre nás znamenalo tak ako všetky ostatné “labour of love”, teda prácu z lásky, ktorá sa nikam neponáhľa, pretože je hotová presne v tom čase, kedy má byť. CD vychádza digitálne na bandcampe, ako aj ako fyzický nosič, digipack. Viac informácií o albume a o tom, ako a kde ho získať, nájdete na našom bandcampe a FB kapely.
Dúfame, že sa zabavíte rovnako ako my a že vám bude “do skoku aj do šrotu!”

Váš Superskrat

https://skratfstrku.bandcamp.com/album/skratkovia-jehovovi
https://www.facebook.com/skratfstrku


2024 Copyright Gitaristi.sk. All rights reserved.