Flamenco Masterclass – Amir John Haddad – El Amir

September 11th, 2018
Napísal:

World music festival v Bratislave, ktorý sa uskutoční 13.-16. septembra 2018, pripravil lahôdku aj pre gitaristov. V rámci piatkového galavečera 14.9. vystúpi so svojím triom gitarista Amir John Haddad – El Amir. Prináša flamenco v inovatívnej podobe, pri vystúpeniach využíva rôzne nástroje – nielen gitaru, ale aj mandolínu, perkusie, buzuki alebo arabskú lutnu oud, ktoré dodávajú flamencu iný rozmer. Do Bratislavy pricestuje tento gitarový mág s basgitaristom, ktorý sa volá Héctor Tellini a trojicu dopĺňa perkusionista Miguel Hiroshi.

Hráčov na gitaru ale môže viac zaujímať gitarový workshop – FLAMENCO MASTERCLASS, ktorý je pripravený na sobotu 15.9. v budove Konzervatória v Bratislave.

FLAMENCO WORKSHOP LETAK JPG

 

Tento výnimočný gitarista bol žiakom majstrov ako Pepe Justicia a Enrique de Melchor. Získal prvú cenu za originálnu hudobnú skladbu v „Certamen de Coreografía de Danza Española y Flamenco“ v Teatro Albéniz v Madride.  Pôsobil v legendárnej skupine Radio Tarifa, s ktorou bol nominovaný na Latin Grammy v kategórii najlepší tradičný album.  Koncertoval na prestížnych festivaloch Gitara Veria v Grécku (2010), na 30. ročníku gitarového festivalu Córdoba (2010), „The Moods“ v Švajčiarsku v Zürichu (2010) alebo Les Guitares Festival Lyon Francúzsko (2011).  Je považovaný za jedného z najlepších koncertných gitaristov súčasnej flamenco scény. Spolupracoval aj s umelcami ako Chambao, Marcus Miller alebo Juno Reactor.

 

 

Registrácia:  https://worldmusicfestival.sk/gitarovy-workshop-flamenco-masterclass/

alebo na:  info@worldmusicfestival.sk

Študenti:  5 EUR, Pedagógovia: 7 EUR, Študenti Konzervatória: zdarma!

 

Tak sa tam dúfam vidíme! ;)

 


2024 Copyright Gitaristi.sk. All rights reserved.