Predstavujeme slovenských výrobcov: TGS – Tube Guitar Sound

September 24th, 2013
Napísal:

V novom seriáli budeme predstavovať slovenských a českých výrobcov gitár, aparátov a efektov, prípadne iného príslušenstva pre gitaristov. Naši výrobcovia nemajú také možnosti reklamy ako veľké zahraničné značky, ale kvalitou nijako nezaostávajú. Navyše môžu ponúknuť osobitý prístup a produkt šitý muzikantovi na mieru. Preto ich veľmi radi podporíme aspoň formou článkov a prezentácií na našom portáli.

 

TGS – Tube Guitar Sound je novovzniknutá, slovenská firma sídliaca v Žiline na Slovensku. Zaoberá sa vývojom a výrobou profesionálnych elektrónkových gitarových aparatúr. Zakladatelia firmy Mario TománekIvan Slúčik sa vývojom zaoberajú už od roku 2003 a ich cieľom je vybudovať značku, ktorá sa zaradí medzi uznávaných výrobcov. Mario Tománek je gitarista, ktorý už vyše 20 rokov profesionálne hráva v slovenskej, rockovej skupine AYA  Na základe dlhoročných skúseností v kapele, spoločne s Ivanom Slúčikom (elektrotechnik „starej elektrónkovej školy“) vyvinuli moderný, gitarový aparát podľa súčasných trendov a vlastných predstáv o kvalitnom a dynamickom elektrónkovom zvuku. Výroba je kusová, na zákazku, v prevedení „hand made“ a podľa požiadaviek zákazníka.

DSC_0808e DSC_4369e

 

ROWDY 60 je prvým modelom s ktorým začínajú budovať značku pre všetkých nadšencov kvalitného gitarového zvuku. ROWDY 60 je trojkanálový, plnolampový, gitarový zosilňovač, ktorý má veľmi široké zvukové možnosti. Sú dané vysokoúčinnými, trojpásmovými korekciami, ako aj veľmi širokou škálou skreslenia – od čistého zvuku až po “brutálny nárez”. Tieto možnosti určite ocenia gitaristi rôznych štýlov, ktorý si zakladajú na “teplom”, ale aj agresívnom lampovom zvuku, ktorý zabezpečuje 6 ks elektróniek ECC 83 (12AX7) v predzosilňovači a 2 ks (EL34 alebo 6L6) vo výkonovom zosilňovači. Na svoje si určite prídu hráči country music, jazzu, blues, rocku ale aj všetkých štýlov metalu. ROWDY 60 je okrem zvuku jedinečný aj tým, že ako prvý a zatiaľ jediný na svete ponúka rýchle nožné tlačidlo FAST SWITCH. Spínač dotvára ďalšie možnosti hrania bez „praskania“ v reproduktoroch pri prepínaní kanálov. Okrem pohodlnosti prepínania kanálov, vzniká pri rýchlej kombinácii nový efekt DUÁLNE TREMOLO založené na dvoch navolených zvukoch! Vyrába sa v prevedeniach kombo, alebo samostatná hlava + box.

 

Oficiálna stránka: http://www.tgs-amps.eu
Facebook: https://www.facebook.com/pages/TGS-Tube-Guitar-Sound/401709819929179

 

DSC_0812e DSC_4373e DSC_4388e DSC_4456e DSC_6087e DSC_6101e


2024 Copyright Gitaristi.sk. All rights reserved.