Hraješ jak svině, ty čuráku

September 11th, 2019
Napísal:

Takýmto vrúcnym priateľským pozdravom a smiechom sa zvítal jeden z popredných českých basgitaristov Pavel Jakub Ryba s našim Petrom Luhom po jeho gitarovom workshope pre značku Ortega na hudobnom veľtrhu FESTIWALL, ktorý sa konal od piatka 6.9. do nedele 8.9.2019.  Organizoval ho aj pre našinca známy obchod Kytary.cz.

Práve v areáli jeho pražského showroomu vyrástli na tri dni dve pódiá a niekoľko firemných stanov, v ktorých nechýbalo zastúpenie firiem ako Alhambra, ESP Guitars, Fender, Furch, Ibanez, Godin, Hohner, Martin Guitars, Taylor Guitars, Audient, AKG, JBL Professional, Soundcraft a Chauvet, Dunlop, D’Addario, Marshall, Vox, Hiwatt, Hughes & Kettner, AER, Adam Hall (Palmer, Gravity, ..), Arturia, FBT, Markbass a DV Mark, Meinl či Ortega. Festiwal ponúkol v skutku zaujímavý program nabitý koncertami, workshopmi aj diskusnými fórami. So svetovými hudobnými veľtrhmi nemá zmysel túto akciu porovnávať, každopádne práve jej komorná a priateľská atmosféra ponúkla jedinečnú príležitosť takmer doslova narážať do muzikantov takých mien ako je napr. Michal Pavlíček, Vlasta Redl, Dan Bárta či Kamil Střihavka, Pavel Jakub Ryba, Richard Scheufler alebo zo zahraničných hostí Jacques Stotzem, Michael Fix, Mike Gotthard či Chris Buck. Nechýbali ani slovenskí muzikanti Juraj Griglák a Peter Luha. Boli sme pri tom a prinášame aspoň krátky fotoreport.

Pokial budete najbližšie v Prahe, zastavte sa v predajni Kytary.cz. Aj náročnejší muzikant si dokáže v dostupnom sortimente nájsť to svoje. Za zmienku možno stojí aj boutique sekcia pre všetky zatratené duše hľadajúce nástroje s tým pravým ‘mojo. A komu k dokonalosti nemôže v hudobninách chýbať dobrá káva, taktiež nezostane sklamaný. Ale dosť bolo slov, pozrite si sľúbené fotky. A koho aspoň trochu zaujmú, odporúčam letmý pohľad späť na oficiálne stránky veľtrhu https://www.festiwall.cz


2024 Copyright Gitaristi.sk. All rights reserved.