Halabica guitars

Október 19th, 2012
Napísal:

Halabica guitars – jedinečné v každom detaile


Nová značka, nový zvuk, nový pohľad. Tento rok na trh výrobcov gitár vstúpila nová značka Halabica. Ide o značku odvodenú od priezviska známeho vývojára, odborníka a dizajnéra, Otta Halabicu.

Celý život skúma stavbu gitár, ich vývoj, trendy, materiál a spôsoby konštrukcie s ohľadom na výsledný charakter a farbu zvuku. Po dlhoročných skúsenostiach prichádza s vlastnou značkou akustických a elektrických gitár určených pre toho najnáročnejšieho zákazníka a hudobného fajnšmekra.

Gitary Otta Halabicu zaujmú svojím dizajnom, výzdobou no v neposlednom rade aj zvukom. Zaujímavosťou je, že výrobcom gitár Halabica je nemenej známy slovenský gitarár Martin Klema.

„Martina som spoznal niekedy okolo roku 2000 kedy robil svoje úplne prvé modely svojich gitár. Zapáčila sa mi jeho práca tak som mu navrhol, či nevyrobí gitaru podľa môjho návrhu,“ rozpráva Halabica. Po úvodných diskusiách a úvahách o stavbe gitár, skladbe a výbere dreva a ich spracovanie prišla na svet prvá gitara. „Bola to prvá  celo masívnu Klemova gitara vôbec.“ Bol to predchodca dnešných nástrojov a zaznamenal úspech či už po zvukovej ale aj po dizajnovej stránke.

Po niekoľkých úpravách sa začali vyrábať nové modely a ďalšie kusy. Od tohto momentu začala spolupráca s Martinom Klemom naplno.

“Stále to boli prototypy, ktoré ešte zďaleka nedosahovali dnešnú kvalitu.”

Konkrétne výsledky prišli po sérii pokusných gitár, ktoré boli vyrábané aj za cenu omylov no pomohli nájsť riešenie na otázku ako postaviť tú správnu gitaru. Odpoveďou sú dnešné modely Halabica guitars. Tieto nástroje sú výsledkom dlhoročnej skúsenosti a neustáleho bádania. Momentálna kvalita Halabica guitars dosahuje úroveň svetových značiek. Zmyselné tvary, estetická symetria, kvalitné a jedinečné materiály.

Okrem akustických gitár sú pod značkou Halabica guitars dodávané aj elektrické gitary. Elektrické gitary Halabica prinášajú jasný, číri a prenikavý zvuk, sú zostrojené precíznou prácou Bruna Urbana a vynikajú svojím osobitým tvarom. “Každá gitara má svoju dušu a každá energia sa prenáša do stavby nástroja. Preto sú Halabica guitars vyrábané vždy s pozitívnou energiou, rešpektom a láskou k tomuto remeslu,” dodáva Halabica.

Gitary Halabica budú vystavené na výstave High end Slovakia 2012, ktorá sa bude konať už tento víkend 20-21.október v hoteli Crowne Plaza v Bratislave ako súčasť expozície reprosústavy Acon Ultima X.

Viac informácií o týchto gitarách nájdete na oficiálnej stránke Halabica guitars:

http://www.halabicaguitars.com


2024 Copyright Gitaristi.sk. All rights reserved.