Peavey novinky na rok 2009

Január 16th, 2009
Napísal:
Kategória: Aktuality

Peavey 3210

Americký výrobca gitarových aparátov Peavey uviedol na tohtoročnej výstave NAMM 2009 nový rad gitarových hláv s označením Peavey 3120. Podľa názvu sa zdá že pôjde o aparát niekde na pomedzí ValveKingu a klasiky 6505. 3120ka má byť 120 wattový hi-gain celolampový zosilovač s troma plne nezávislými kánalmi. Kanály Lead a Rhytm obsahujú točítka na gain, volume a klasicky treble, middle, bass. Čistý kanál síce taký dôležitý nebude, ale už by sa patrilo povedať že má ovládanie pomocou volume, treble, middle, bass.

Global volume ovláda výkon produkovaný štyrmi EL34 alebo 6L6GC elektrónkami. V preampe sa nachádzajú 12AX7.

Zadný panel obsahuje prepínč na tight-medium-loose tone control na kontrolu dynamiky tónu, ovládače efektovej slučky a tiež line out s hlasitoťou.’ ”

3120

Peavey JSX50

Ďaľšou novinkou od Peavey je podpisový model známeho gitaristu Joe Satrianiho, model JSX 50. Tak ako jeho 100wattový súrodenec aj JSX50 by malo ísť o univerzálny celolalmpový aparát. Peavey aj Joe tvrdia že nejde len o lacnejšiu a osekanú verziu, ale o plnohodnotný amp vhodný skôr do klubov a menšie akcie.

JSX 50ka má  mať v preampe päť 12AX7 a na konci dve 6550ky. Dva plne nezávislé kanály s trojpásmovým ekvalizérom. Aj Clean aj Crunch má nastaviteľný Master Volume a Preamp gain. Crunch kanál ma navyše boost switch a šesťpolohový prepínač s popiskou attack. Na zadnom panely nájdeme špecialitu peavey MSDI™, XLR výstup so speaker simulátorom, ovládanie efektovej slučky, impedanciue a biasu. K hlave by mal byť v základe aj footswitch a nápis made in USA.

jsx

viac snáď na www.peavey.com

2024 Copyright Gitaristi.sk. All rights reserved.